Hospic sv. Štěpána, hlavní vchod

Hospic svatého Štěpána stojí v Litoměřicích na Dómském pahorku pět minut chůze od historického centra a přesto v klidné odpočinkové zóně města. Z oken pokojů nebo zahrady hospice se našim klientům otvírá krásný pohled na panoráma Českého středohoří na západní straně a na katedrálu sv. Štěpána na straně východní - na obrázku.

Umístění v tak krásném prostředí nás vybízí k tomu, abychom se snažili krásu vnášet i do interiéru hospice, do vzájemných vztahů, do laskavé a na klienta zaměřené péče.

Budeme rádi, když nás navštívíte osobně a nebo alespoň prostřednictvím těchto webových stránek a přesvědčíte se o kvalitě našich služeb.

Fotogalerie Prohlídka hospice

19.11.2009 06:00

Počet fotek ve fotogalerii: 21

Pohled na hospic z věže katedrály sv. Štěpána
Pohled na vstup do hospice z východní strany
Ve vstupní hale je základní kámen Hospice sv. Štěpána, posvěcený Janem Pavlem II. na Letné dne 27. 4. 1997
Recepce je spojena s malým obchůdkem, kde jsou k dispozici zejména nápoje a drobné sladkosti. Nabízíme také různé druhy kávy, čaje apod.
Každé oddělení je bazbariérově přístupné, plné světla a přírodních barev.
Na terasu mohou za příznivého počasí i pacienti upoutaní na lůžko.
Pokoje jsou vybaveny polohovacím lůžkem, přistýlkou pro doprovázejícího, dvěma nočními stolky, jídelním stolem, šatní skříní, knihovničkou a televizorem. Je možné si zapůjčit menší chladničku za 2 Kč,-/den.
Samozřejmostí je i WC a koupelna na každém pokoji.
Ve velké koupelně je umístěna vana se zvedákem, který umožňuje i zcela imobilním pacientům užít si koupel.
Knížky z naší knihovny si mohou ve společenské místnosti klienti sami vybrat nebo jim dobrovolníci donesou knihy oblíbeného žánru přímo na pokoj
Společenská místnost
Místnost posledního rozloučení
Kniha živých
Na terase.
Na každém oddělení je možno využít kuchyňku.
Kuchyňka u sociálních lůžek.
Dvoulůžkový pokoj na sociálních lůžkách.
Budova původní porodnice.
Stavba hospice.
Slavnostní otevření v roce 2001.
Jinany lákají k posezení.