Bookmark and Share
03.10.2017, kategorie: Aktuality

Postel je můj svět

Postel je můj svět
Příběh paní Marie

Finanční sbírka, určená na nákup polohovacích lůžek je ukončena. Všem dárcům srdečně děkujeme za velkorysost a štědrost.
Během uplynulých věřejných akcí, on-line sbírky  na Darujme.cz a díky dalším dárcům se podařilo shromáždit téměř 115 000 Kč. 
Teď už můžeme nakupovat! Brzy vám nová lůžka ukážeme. Děkujeme, že jste s námi.

Paní Marie trávila poslední měsíce svého života na lůžku. Tento dlouhý čas prožila relativně v klidu a spokojeně. Díky tomu, že měla lůžko s antidekubitní matrací, které se dalo různými způsoby polohovat, se totiž výrazně zmenšilo riziko proleženin. Paní Marie v posteli každý den snídala, obědvala i večeřela, přijímala návštěvy, v posteli dokonce oslavila několikery narozeniny a těšila se z úsměvů blízkých i dárků. Lůžko bylo navíc pojízdné, a tak mohla mnoho dní pobývat na čerstvém vzduchu pod modrou oblohou. K tomu všemu měla láskyplnou a citlivou péči sestřiček. Dožila se krásných 97 let!
To bychom chtěli dopřát i pacientům v domácí péči. Je to úleva nejen pro ně, ale i pro toho, kdo pečuje. Díky polohovací posteli je manipulace s nemocným mnohem snadnější.

Děkujeme, že pomáháte.