15.01.2018, kategorie: Aktuality

Rozsviťme hvězdu pro hospic 2018

„DĚKUJEME, ŽE JSTE ROZSVÍTILI TOLIK HVĚZD TAM, KDE JE LIDÉ TOUŽÍ SPATŘIT!"
Mnohokrát děkujeme všem za úžasnou štědrost a podporu, kterou jste nám vyjádřili svými dary ve sbírce Rozsviťme hvězdu pro hospic 2017. Díky Vám přinesl 2. ročník vánoční dobročinné sbírky přes PŮL MILONU KORUN!
Vaše štědrost a solidarita překonala všechna naše očekávání.
Sbírka probíhala od 20. listopadu do 15. ledna a zapojilo se do ní 630 dárců, což je 6 x více než vloni! Za necelé dva měsíce jste poslali hospici neuvěřitelných 525 950 Kč!
Děkujeme za Vaši velkorysost a solidaritu s nevyléčitelně nemocnými, o které se v hospici staráme.

Část vybraných peněz využijeme na nákup léků proti bolesti a hojení ran a část na pokrytí nákladů domácího hospice.
Služby hospice jsou totiž jen částečně financovány ze státního rozpočtu a z plateb zdravotních pojišťoven. Na péči si také drobnou částkou přispívají pacienti, zbytek však musí hospic sehnat právě od dárců a sponzorů a přidruženou vlastní činností. Celkové roční náklady hospice se pohybují okolo 28 milionů korun, z toho dary pokryjí cca 12%. Jsme moc rádi, že vás - dárce máme :)
Tuto nebývalou finanční podporu vnímáme také jako ocenění práce našich zaměstnanců – především lékařů, zdravotních sester a ošetřovatelů, kteří se citlivě, obětavě a profesionálně starají o všechny naše pacienty, ale i dalších zaměstnanců, kteří zjišťují chod hospice.
Je to pro nás také znamením, že téma umírání již není ve společnosti takové tabu. Že i přes všechny smutné odstíny, které tato problematika přináší, si začíná stále více lidí uvědomovat, že smrt je pochopitelnou a samozřejmou součástí života, a že je potřeba i tomuto těžkému životnímu období věnovat pozornost a péči. Že péče o umírající je stejně důležitá jako péče o právě narozené.

Budeme rádi, když nám v budoucnu zachováte přízeň, můžete se třeba připojit ke Klubu přátel, jehož smyslem je dluhodobá pravidelná podpora hospice. Informace o Klubu přátel najdete na www.hospiclitomerice.cz

Děkujeme, že jste našim pacientům nablízku. Jste úžasní !
Velmi si vážíme Vaší štědrosti a přejeme Vám, aby i kolem Vás byli samí andělé.