Příběhy klientů

Hospic je tvořen jedinečnými příběhy našich pacientů a jejich blízkých.

Obětavost

Mnohokrát děkuji za skvělou péči o moji maminku. Díky všem sestrám za obětavost a vřelý přístup. Byla zde spokojená a prožila zde důstojný konec svého života. Všem moc děkuji a přeji Vám všem jen to nejlepší.

Děkujeme za perfektní péči o našeho tatínka… Jste důkazem toho, že andělé existují…

Dovolte, abych Vám ještě jednou poděkovala za mimořádně kvalitní a ohleduplnou péči, kterou veškerý personál hospice poskytoval mojí smrtelně nemocné sestře a pomohl jí překonat nejtěžší chvíle jejího života. Velmi si toho cením a vím, že to není samozřejmost a že stejné péče se v mnoha podobných zařízeních jejich klientům nedostává. Nestává se také běžně, aby sociální pracovníci takovéhoto zařízení navštívili dítě umírajícího a šetrně ho připravili na nastávající situaci. Nicméně Vaše sociální pracovnice  s MUDr. MŠ tak učinily.  Nemohu jim ani za tuto pomoc vyjádřit dostatečné díky.

Důstojnost

Moc bych vám chtěla poděkovat za všechno, co jste pro nás udělali. Znamenalo to pro mě velmi mnoho. Sice u vás v hospici tatínek prožil jen 5 dní, ale jsem si jistá, že bych na světě nenašla lepší místo, kde by tatínek mohl svých posledních 5 dní života strávit.

Neuvěřitelná láska, péče a lidská úcta k umírajícímu člověku, se kterou jsem se setkala u všech sestřiček (a bratra), pečovatelek a lékařů mě přiměla k pokoře a nesmírnému obdivu k práci, kterou děláte. Všichni u vás byli velmi milí, obětaví a zároveň profesionální.
Všem mockrát děkuji za to, co pro pacienty dělají, přeji jim do celého jejich života vše jen to dobré a hlavně hodně zdraví.
Až budu mít sílu na to se u vás zastavit, tak se ráda přijdu na chvilku podívat za lidmi, kteří možná za jedinou pracovní směnu vykonají více dobra než mnozí za celý svůj život.  Ještě jednou MNOHOKRÁT DĚKUJI!!!

Chtěla bych touto cestou poděkovat celému personálu Hospice sv. Štěpána za skvělou péči o naši maminku. A dále také sestřičce Monice z druhého patra za její ochotu a podporu. Děkuji.

Úcta

Minulý týden mě navíc až k slzám dojaly IK a RP, od nichž jsem obdržela pohled se vzpomínkou na moji zemřelou sestru a s vyjádřením jejich podpory, abych dokázala překonat současné smutné období, zejména s ohledem na psychicky nemocného syna, kterého tu sestra zanechala.

Díky za vše. Zůstávám Vám všem vděčna.

Jsme vděčni za péči věnovanou našemu synovi a za důstojné prostředí a přístup všech.

Respekt

Chtěla bych vám všem poděkovat za pohled se vzpomínkou na mého manžela. Moc mě to potěšilo a dojalo. Vám všem ještě jednou děkuji za péči o něj a všechny ty nemocné lidi, o které se staráte. Věřím, že k takové práci musí dát člověk i kus srdíčka. Tak i já vám přeju hlavně zdraví a zas jen zdraví do dalšího žití.

Mohla bych si více přát při takovém emocionálním loučení? Asi ne. Běhají tady samí andělé a pomáhají nám i umírajícím.