AUKCE PRO HOSPIC

31.03.2020

Umění pomáhá

Benefiční aukce pro hospic

Benefiční aukce pro Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích se koná již po sedmé!

Umělci pomáhají - pomáhejte s nimi! Přijďte dražit 31. 3. 2020 na hrad v Litoměřicích.

V naší aukci můžete získat nejen krásné obrazy ale i kvalitní grafiky od skvělých autorů - klasiků i začínajícíh tvůrců. Pro tento účel darovalo hospici svá díla nebo zážitky celkem 60 tvůrců nebo dárců.
V aukci nabídneme například dílo známého grafika Jiřího Slívy, uznávané malířky Jitky Štenclové, od ilustrátoky a filmové výtvarnice Denisy Grimmové nebo od Kateřiny Sidonové. Litoměřické výtvarníky reprezentuje např. dílo grafika Jiřího Ryvoly, sochaře Libora Piskláka a výtvarnice Ireny Štyrandové.
V aukci najdete i dílo mladší generace výtvarníků litoměřického regionu - jako je Lenka Kahuda Klokočková, Aneta Bendáková nebo uznávaný kreslíř  a grafik Marek Rubec. Příjemně překvapí i grafiky od mladičkých ale velmi nadaných autorek Terezy Lončákové a Terezy Pisklákové. Letos se poprvé aukce účastní i Adéla Skoupá, která nabídla vskutku moderní a originální grafické práce.

Opět budeme dražit i krásné fotografie od zvučných jmen - JIndřich Štreit věnoval do aukce jednu ze svých nejznámějších fotografií z cyklu Brána Naděje, Angelo Purgert daroval fotografii "Výpověď očí", která získala několik mezinárodních prestižních ocenění. Jistě vás nadchnou i cestovatelské fotografie Davida Surého nebo litoměřická klasika Míry Zimmera.

Prostorové a umělecké objekty reprezentuje například broušená mísa od Litoměřičana Jan Huňáta, který působí a tvoří ve sklárně V Novém Boru. mmj. je  autorem skleněné výzdoby "Památníku rozloučení" na pražském Hlavním nádraží. Od novoborských sklářů nabídneme také sadu skleniček TULIP s nejnovějším designem (Vanda Mocová - designer Crystalex)), nebo autorký šperk od Anny Mikešové. Mezi objekty bude zastoupena klasiská i moderní keramika z Levína. Vydražit můžete i velmi nevšední zážitky - například kávový workschop v pražírně kávy ZOBAN.

I letos budeme dražit tzv. "na živo" a to právě 31.3.  I letos bude této živé aukci předcházet on-line aukce od 21. 3. 2020

Kompletní aukční nabídku zveřejníme začátkem března na webu www.aukce.prohospic.cz