Běh pro hospic

DOBROVOLNICKÝ VÝCVIK PRÁVĚ ZAČAL

Péče o umírající v lůžkovém a v domácím hospici.

Ve čtvrtek 11. dubna se sešlo na 15 účastníků nového dobrovolnického výcviku, který Hospic sv. Štěpána uspořádal díky podpoře Nadace Dobré dílo sv. Karla Boromejského.

Výcvikem je provedou zkušené zdravotní sestry a lékaři z hospice,sociální pracovník i psychoterapeut.

Součástí bude teoretická příprava i praktický nácvik nejčastějších situací a potřebných úkonů. Dobrovolníci se dozvědí mnoho užitečných informací o  různých potřebách pacientů v závěru jejich života, nacvičí si komunikační techniky a základní pečovatelské úkony nebo manipulaci se zdravotnickými pomůckami. Výcvik je dlouhodobý a pokračovat bude v několika vícehodinových nebo dvoudenních blocích, součástí je i několikadenní stáž v hospici.

Účastníci na závěr obdrží certifikát o absolvování výcviku.
Mohou pak v hospici navštěvovat pacienty, nebo pro ně připravovat různé programy. Někteří mohou pomáhat v domácí hospicové péči jako dobrovolníci v rodinách, které pěčují a těžce nemocného pacienta.

Jsme moc rádi, že můžeme budovat širokou základnu dobrovolníků a obohatit tak péči o umírající o velmi podstatný a nenahraditelný prvek dobrovolné pomoci tam, kde čas nebo síly personálu nestačí, ale situace pacientů si žádá více péče, více blízkosti, více komunikace, více naslouchání i pomoci.

Těšíme se na nové dobrovolníky!