CHCI PŘISPĚT

www.prohospic.cz

Galakoncert Evy Urbanové

26. 9. 2018

Nadační fond Kalich zve na benefiční koncert pro hospic

Galakoncert Evy Urbanové

Se státotvorně laděným koncertem pořádaném u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky vystoupí v Litoměřicích slavná operní pěvkyně Eva Urbanová. Benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován Hospici sv. Štěpána, pořádá již posedmé Nadační fond Kalich s podporou města Litoměřice.
Koncert se uskuteční 26. září od 19 hodin v Kulturním a konferenčním centru Litoměřice.
Eva Urbanová vystoupí za doprovodu Moravského klavírního tria.

První dáma české opery a renomovaný brněnský ansámbl oslaví stoleté výročí založení republiky zařazením nejslavnějších českých autorů. Eva Urbanová se představí v mnoha rozdílných rolích jako Libuše, Mařenka či Vendulka v áriích ze slavných oper Bedřicha Smetany, dále jako Fibichova Šárka, Dvořákova Rusalka či Jůlie. Program okoření výběr z Dvořákových Cigánských melodií, oblíbené národní písně Jana Masaryka a virtuózní skladby klavírního tria. Vrcholem slavnostního večera bude árie Kostelničky z Janáčkovy Její pastorkyně.

Akce se koná v rámci Litoměřického kulturního léta a zařazena je na seznam významných akcí připomínajících v Litoměřicích 100. výročí vzniku republiky. Vstupenky (390 Kč) jsou v předprodeji v síti MKZ.

(z tiskové zprávy NF Kalich, 25.7.2018)