CHCI PŘISPĚT

www.prohospic.cz

Každý krok pomáhá

12. 8. 2018 - 8. 9. 2018

Choďte a pomáhejte - Hospici sv. Štěpána!

Každý krok pomáhá

Zapojte se od 12.8. do 8.9. do charitativního projektu Oborové zdravotní pojišťovny -

KAŽDÝ KROK POMÁHÁ:

OZP každý měsíc vybere tři charitativní projekty. My budeme rádi, když si vyberete právě Hospic sv. Štěpána.

Ať už jste doma či na dovolené, vykročte správným směrem nejen pro své zdraví ale i pro nás. Čím více kroků, respektive na kole najetých kilometrů nebo uplavaných metrů, tím vyšší částku nám pak pojišťovna daruje. Díky vám tak můžeme získat až 30 000 Kč, které použijeme na zlepšení prostředí našich pacientů (klimatizace, záclony a drobnosti zvyšující jejich pohodlí).

Chůze je podle odborníků ideální pohybová aktivita. Čím častěji vyměníte jízdu autem nebo na eskalátorech za chůzi, tím dříve se budete cítit lépe. V naší hře si navíc můžete zadat svou výchozí váhu i další parametry a sledovat, jak vám chůze pomáhá shazovat nadbytečná kila a zlepšovat fyzickou kondici.

Stačí se jednoduše zaregistrovat: https://www.ozp.cz/kazdykrokpomaha/

JAKO DOMA

• Pomáhejte s námi proměnit prostředí pacientů.
  • Vlídné a pěkné prostředí zklidňuje, pomáhá i léčí.

I lidé v závěru života potřebují být v takovém prostředí, kde je jim dobře.  Když se pacient může cítit jako doma, jeho psychický stav se obvykle velmi zlepší. Psychická vyrovnanost a pohoda jsou jednou ze základních potřeb nevyléčitelně nemocných a také jedním ze základních prvků dobré paliativní péče. Kromě kvalitní odborné lékařské péče, laskavého přístupu personálu potřebují nemocní i přiměřeně vlídné prostředí pokojů nebo i celého areálu hospice, pokud se pohybují i jinde, než na pokoji.

Naše jednolůžkové pokoje poskytují dostatek soukromí pacientů i jejich rodinám.  Je to místo, kde se loučí se svými blízkými… se životem.. Takové místo nemá být strohé a chladné. Kromě běžné a nutné pravidelné údržby, bychom je proto rádi čas od času nově vymalovali, nahradili staré vybavení novým, doplnili novými doplňky (drobný nábytek, dekorace, závěsy, záclony, povlečení), nebo pořídili zařízení, které zvyšuje komfort pacientů – např. klimatizace.

Každý z našich pacientů by jistě byl raději doma. Většinou to není však možné. Vytvořme pro ně prostředí, kde se budou cítit JAKO DOMA.

I závěr života může být vlídný a důstojný. Děkujeme, že nám pomáháte.