Běh pro hospic

KURZ ELNEC

14.05.2019 - 17.05.2019

Sestry sestrám o paliativní péči

KURZ ELNEC

Centrum paliativní péče pořádá v litoměřickém hospici ve dnech 14. – 17. 5. 2019 kurz ELNEC

Přihlašovat se můžete na stránkách Centra paliativní péče již od 2. dubna!

ELNEC (End Of Life Nursing Education Consortium) je intenzivní vzdělávací kurz s mezinárodní licencí pro všeobecné sestry pracující s pacienty v konečné fázi života. ELNEC vzniknul v roce 2000 v USA a brzy se stal nejvyhledávanejším kurzem na toto téma. Díky efektivnímu způsobu výuky se rozšířil do 89 zemí světa. Obsah kurzu odpovídá mezinárodní licenci programu ELNEC a je garantovaný Českou asociací sester.

Kurz svým obsahem respektuje multidisciplinární přístup nutný při realizaci péče o pacienty na konci života. Obsahem kurzu je nejen léčba bolesti a ostatních závažných symptomů spojených s těžkou nemocí, ale také etický, duchovní aspekt péče a nacvičování efektivní komunikace s pacienty, s rodinou i v rámci týmu. Kurz reflektuje fakt, že paliativní péče se dotýká stejnou měrou pacienta i jejich blízkých. Je koncipován v duchu „sestry sestrám“ a přednášející lektoři mají bohaté praktické zkušenosti s poskytováním paliativní a hospicové péče.

Registrujte se včas, kurz bývá brzy zaplněn.