Rozsviťme hvězdu pro hospic

 

 

Živý Betlém

23. 12. 2018

Tradiční předvánoční akce s betlémským průvodem

Živý Betlém

ŽIVÝ BETLÉM S PRŮVODEM - V NEDĚLI 23. PROSINCE OD 15 HODIN

Již po dvaadvacáté pořádáme ve spolupráci z litoměřickými farníky, se sdružením Adélčin dvoreček a s Bohušovickou scholou tradiční Živý Betlém. Chceme tak obohatit předvánoční a kulturní život ve městě Litoměřice a přiblížit veřejnosti, hlavně rodinám s dětmi betlémský příběh narození Ježíše Krista, který je v našich zemích tím základním důvodem, proč slavíme Vánoce. Tato předvánoční akce, která je již nedílnou součástí kulturního života v Litoměřicích, přináší v předvečer Štědrého dne skutečnou vánoční atmosféru a střídá tak období shonu a nákupů.

Tradiční Betlémský průvod se zvířátky se vydá z Mírového náměstí v Litoměřicích (letos se budeme řadit u divadla K. H. Máchy) směrem na náměstí Dómské, kde mohou návštěvníci od 16 hodin shlédnout hlavní část programu - Živou scénu z Betléma s příběhem narození Ježíše Krista. Vánoční koledy zazpívá Bohušovická schola. Děti se pak mohou povozit na koni nebo velbloudu, opět bude připraveno občerstvení, svařené víno a čaj. Litoměřičané si také budou moci odnést do svých domovů betlémské světlo, které přivezou zástupci skautů ze skutečného města Betléma, kde se Ježíš narodil.

 Veškeré příspěvky za jízdu na zvířatech, za občerstvení a za svíčky jsou určeny na podporu služeb hospice. V tento den bude také otevřen Dobročinný obchod Bona Fide v Michalské ulici, který nabízí atraktivní dárkový sortiment. Zapůjčení zvířat do průvodu a k projížďkám zajišťuje společnost Zvířátka lidem – Adélčin dvoreček. Akci pořádáme ve spolupráci s mnoha dobrovolníky a za podpory Města Litoměřice.

 

foto
foto
foto
foto
foto
foto
nahoru